Podcasty

Filter:
PORADA s Ľubomírom Šimášekom

Hosťom tejto epizódy relácie PORADA je Ľubomír Šimášek, CEO Mediaboard Slovakia. Mario Marcinek a Peter Papanek sa s ním rozprávali o tom, ako sa v dnešnej dobe monitoruje a analyzuje obsah médií a prečo sú presné analýzy dôležité pre budovanie akejkoľvek značky.

PORADA s Táňou Ondrejkovou

Hostkou tejto epizódy podcastu PORADA bola investorka, podnikateľka, výkonná riaditeľka Pelikan.sk a spolumajiteľka topankovo, saxana a instagym Táňa Ondrejková. Mario Marcinek a Peter Papanek sa s ňou rozprávali nielen o jej podnikaní, ale aj o jej ceste k úspechu a o tom, čo ju poháňa vpred.

PORADA s Tomášom Meliškom

Čo priniesol uplynulý rok v oblasti vývoja umelej inteligencie? Žijeme na prahu technologickej revolúcie a novej doby? A kde všade sa s umelou inteligenciou už dnes stretávame? V tejto epizóde relácie PORADA sa Mario Marcinek a Peter Papanek z Neuropea rozprávali o dôsledkoch nástupu tejto novej technológie s odborníkom na AI a riaditeľom slovenskej spoločnosti …

PORADA s Gabrielom Balogom

Čo sú investičné realitné fondy a prečo by sme sa mali nad takýmto spôsobom investovania zamyslieť? Do čoho sa oplatí investovať a kde sú riziká či skryté nástrahy? V tejto epizóde relácie PORADA sa Mario Marcinek a Peter Papanek z Neuropea rozprávali s top manažérom z praxe – ich hosťom bol predseda predstavenstva a CEO …

PORADA s Michalom Meškom

Hosťom tejto epizódy podcastu PORADA je šéf slovenského brandu Martinus, Michal Meško. Mario Marcinek a Peter Papanek sa s ním rozprávali o tom, aký je na Slovensku knižný trh, čo ľudia radi čítajú a ako sa buduje silná a úspešná značka.

PORADA s Janou Peschlovou 

Do tejto epizódy podcastu PORADA prijala pozvanie advokátka Jana Peschlová, ktorá sa zaoberá rôznymi podobami diskriminácie na pracovisku. Mario a Peter s ňou diskutovali aj o tom, či majú v rámci sporov silnejšiu pozíciu zamestnávatelia alebo zamestnanci.

PORADA s Jurajom Baloghom

V tejto epizóde podcastu PORADA sa Mario Marcinek a Peter Papanek rozprávali so zakladateľom a managing directorom spoločnosti CreditCall, Jurajom Baloghom napríklad aj o tom, ako sa za posledné roky zmenili call centrá a ako do nich zasiahne nástup umelej inteligencie.

PORADA s Jurajom Payerom

Ako a v akých podmienkach sa vzdelávajú noví lekári na Slovensku? Potrebujeme mať v Bratislave novú fakultnú nemocnicu? A kedy budeme mať na Slovensku dostatok lekárov? Aj o tom porozprával v tejto epizóde podcastu PORADA dekan LF UK v Bratislave, profesor Juraj Payer.

PORADA s Martinom Slosiarikom

Ako sa vyberajú respondenti do prieskumov verejnej mienky? Sú tieto prieskumy presné? A ako sa dá docieliť, aby presné boli? Aj o týchto témach diskutovali Mario a Peter s jedným z najväčších odborníkov na výskum verejnej mienky – riaditeľom výskumnej agentúry FOCUS, Martinom Slosiarikom.

PORADA s Petrom Velitsom

Bicyklovať sa učí prakticky každé dieťa a bicyklu prepadne aj mnoho dospelých. Niektorí ľudia sú však v bicyklovaní takí dobrí, že sa mu venujú profesionálne a vydajú sa na cestu športovej kariéry – presne tak, ako aj hosť tejto epizódy podcastu PORADA, Peter Velits. Ten nie je len úspešný športovec, ale aj úspešný podnikateľ. So svojím bratom, dvojčaťom …

PORADA s Jakubom a Adamom

Ešte pred tým, ako mali 18 rokov, spolupracovali s americkým námorníctvom na riešení, ktoré by umožnilo 3D tlač náhradných dielov priamo na lodiach. Dnessa venujú meteorologickým balónom, ktoré posúvajú limity. Okrem popularizácie vedy na Slovensku založili aj inovačnú platformu Noove, ktorá sa venuje prepájaniu vzdelávania s praxou. To je len krátky výpočet úspechov, ktoré už …

PORADA s Danou Miňovou

Aká je práca s ľuďmi? Sú zamestnanci skutočne tou najväčšou devízou každej spoločnosti? Je mladá generácia lenivá alebo sú dnešní mladí ľudia iní rovnakým spôsobom ako každá predchádzajúca generácia? Aj na tieto otázky hľadali Mario a Peter odpoveď v tejto epizóde podcastu PORADA. Jej hostkou bola odborníčka na ľudské zdroje, v súčasnosti HR riaditeľka a členka executive board MH …

PORADA s Karolom Poneszom

Hosťom tejto epizódy podcastu PORADA bol Country Manager Mattoni 1873 pre Slovensko, Karol Ponesz. Mario a Peter sa s ním rozprávali o vode (najmä o tej minerálnej) a o jej rôznych podobách. Karol Ponesz bližšie vysvetlil, či je minerálka ako minerálka, aké minerálne vody spotrebiteľom chutia najviac a ako sa takýto produkt vlastne predáva.

PORADA so Števom Eiselem

Prečo je Formula 1 kráľovnou motoršportu? Ako sa dá pripraviť na moderovanie športových prenosov a aké danosti musí mať človek na to, aby to mohol robiť? A ako sa buduje úspešný brand na sociálnych sieťach? Aj o týchto témach sa Mario a Peter rozprávali s naslovovzatým odborníkom – hosťom tejto epizódy je Števo Eisele, úspešný športový moderátor a dlhoročný …

PORADA s Dr. Radom Danilákom

Ako sa navrhujú nové mikroprocesory? Je umelá inteligencia ďalším veľkým míľnikom pre ľudstvo? A ako sa dá presadiť v Silicon Valley? O tomto všetkom sa Mario Marcinek rozprával so zakladateľom slovensko-americkej firmy Tachyum, Dr. Radom Danilákom. Ten aktuálne pracuje na prvom univerzálnom procesore na svete s názvom Prodigy.

PORADA s Tomášom Kucharikom

Myslia ľudia pri používaní svojich telefónov na bezpečnosť osobných údajov? A myslia dostatočne na bezpečnosť svojich údajov naši politici a političky? Je špionážny software, ako napríklad Pegasus reálnou hrozbou? Mario Marcinek a Peter Papanek sa o týchto výzvach rozprávali s Tomášom Kucharikom, expertom na kybernetickú bezpečnosť a tvorcom platformy na bezpečnú komunikáciu Silentel.

PORADA s Ivanou Molnárovou

Pripravujú slovenské školy na reálny život? Ako na sebe pracovať a ako si udržať motiváciu? O svoj pohľad na tieto, ale aj ďalšie otázky sa s Mariom Marcinekom a Petrom Papankom podelila topmanažérka a bývalá šéfka profesie, Ivana Molnárová.

PORADA s Ivanom Antalom

Ako sa robí úspešné rádio? Hrajú rádiá stále to isté dookola? A fungujú kvóty na slovenskú hudbu? O tomto všetkom sa Mario Marcinek a Peter Papanek rozprávali s úplnou špičkou slovenského mediálneho trhu. Hosťom tejto epizódy bol totiž Ivan Antala, generálny riaditeľ spoločnosti BAUER MEDIA Slovakia, ktorá na Slovensku prevádzkuje Rádio Expres, Rádio Melody, Europa2 a Rádio Rock!

PORADA s Mariánom Bočekom

Ako sa pracuje v centre finančného sveta na Wall Street? Ako sa hľadajú investori a čo je dôležité pri získavaní ich dôvery? Prečo sa niekto vráti z New Yorku naspäť na Slovensko – a ako sa buduje spoločnosť na správu aktív z nuly na hodnotu 1 miliardy za 5 rokov? Pozvanie do tejto epizódy PORADA …

PORADA s Vladom Benkom jr.

Vlado Benko jr. je dlhoročný paparazzi fotograf, pričom vo fotení slovenských celebrít a politikov patrí medzi úplnú špičku. V rozhovore nám porozprával, ako sa striehne na tú správnu fotku a či je slovenský bulvár rovnako tvrdý ako ten zahraničný.