Spoznajte Tachyum, nového go-to technologického lídra

Tachyum je slovensko-americká spoločnosť, ktorá vyvíja vysoko výkonný, univerzálny procesorový čip Prodigy. Ten bude slúžiť na spracovanie dát, umelú inteligenciu a počítače. Prečo je taký výnimočný? Prodigy má potenciál znížiť náklady za rovnakú jednotku výkonu o trojnásobok a spotrebu elektrickej energie procesorov pre servery o viac ako desaťnásobok! Za zrodom tejto inovatívnej novinky pritom stojí Dr. Radoslav Danilák, ktorý má viac ako 100 patentov na rôzne technológie v IT oblasti. Aj keď by mal byť tento revolučný produkt uvedený na trh až v budúcnosti, médiám sme pravidelne „servírovali“ zaujímavosti o tomto produkte aj spoločnosti už vopred.

Ako sme dostali Tachyum do povedomia médií a verejnosti?

  • Predstavením spoločnosti Tachyum ako modernej spoločnosti s väzbami na Slovensko
  • Etablovaním spoločnosti v médiách ako go-to slovenského technologického lídra
  • Spontánnou publicitou na základe dosiahnutých úspechov a miľníkov počas vývoja procesora Prodigy
  • Ukážkou znalostnej ekonomiky v praxi, ktorej cieľom je zvýšiť technologickú suverenitu EÚ
  • Kreatívnym spracovaním tém o praktickom využití procesora Prodigy v rôznych oblastiach
  • Správnym cielením a obsahovým spracovaním tém o využití procesora smerujúcich od dátových centier, až po riešenie klimatickej krízy či vývoj nových liekov a vakcín

Hovoria za nás čísla

157
unikátnych mediálnych výstupov
65593
dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov

Silná vizibilita v médiách

Tachyum sa pravidelne objavuje v médiách ako inovatívna spoločnosť s väzbami na Slovensko. Publicitu sa nám darilo prepájať s dosiahnutými miľníkmi pri vývoji procesora Prodigy a spoločnosť Tachyum prezentovať ako partnera verejného sektora, ktorý poskytuje svoje know-how.

Zvýšenie povedomia o značke u investorov

Univerzálny procesor Prodigy napreduje vo vývoji a v simuláciách splnil, či dokonca prekonal, predpoklady. Tachyum sa tak pripravuje na spustenie sériovej výroby a komunikuje s budúcimi zákazníkmi. Vďaka priebežnej publicite sa nám darilo nasmerovať množstvo aktuálnych informácií nielen širokej verejnosti, ale aj už existujúcim či potenciálnym investorom.

Informovanie o budovaní slovenského superpočítačového centra

Tachyum je zakladajúcim členom konzorcia I4DI, ktoré na Slovensku buduje superpočítačové centrum. Spolu s ďalšími technologickými spoločnosťami, vrátane svetového giganta Seagate, spolupracuje spoločnosť Tachyum aj so SAV a vládou na vybudovaní superpočítača. Vďaka transparentnej a zaujímavej komunikácii sa navyše predpokladá, že sa ku I4DI pripoja aj ďalšie spoločnosti.