Príbeh našej spolupráce

Odhliadnuc od pohlavia, veku, vzdelania či gastronomických preferencií je prírodná minerálna voda Mattoni vhodná pre každého. Keďže 60 % ľudského tela tvorí voda, bez každodenného dopĺňania pitného režimu sa jednoducho nezaobídeme. Je však potrebné si uvedomiť aj to, že pitným režimom vieme doplniť nielen chýbajúce tekutiny, ale aj potrebné minerálne látky.

Na budovaní povedomia o pitnom režime a dôležitosti minerálnych látok s prírodnou minerálnou vodou Mattoni pracujeme už štvrtý rok. Počas celej spolupráce sme využívali rôzne formáty a komunikačné platformy, ako printové či online médiá, TV, social media, strategické partnerstvá na eventoch a pod. A na čo sme za ten čas prišli? No predsa na to, že Mattoni je minerálka vhodná pre všetkých, ktorí si chcú život užívať či už po zdravotnej, degustačnej, ale aj spoločenskej stránke.

Ako sme tvorili príbeh značky Mattoni v slovenských médiách?

  • Kontinuálnou komunikáciou s relevantnými slovenskými médiami
  • Kreatívnymi spoluprácami v online aj offline prostredí
  • Spoluprácou s odborníkmi a lekármi
  • Spoluprácou s vybranými influencermi
  • Obsahovo zaujímavým a edukatívnym kontentom
  • Kreatívnym storytellingom
  • Vizuálne príťažlivým obsahom

Čo sa nám podarilo dosiahnuť za 3 roky spolupráce?

unikátnych mediálnych výstupov:
585
dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov:
143173  €
spoluprác s odborníkmi
3
odprezentované brandy MATTONI v médiách
2

Až 70 % Slovákov si myslí, že pitný režim dodržiava správne

V Neuropea máme radi prieskumy. Poskytnú vám totiž potrebné dáta, ktoré sú základným piliérom pre nastavenie edukatívnej kampane. A takéto dáta sme do povedomia širokej verejnosti „poslali“ aj v spolupráci s Mattoni. Chceli sme čo najširšiemu publiku pripomenúť, aké dôležité je pravidelné dopĺňanie minerálnych látok a pitného režimu. Na dosiahnutie cieľa sme vytvorili efektívny media mix a komunikačné posolstvá sme reflektovali cez tlačové správy a PR články, ktoré znalecky zastrešil gastroenterológ Ladislav Kužela a doplnil výsledky prieskumu o svoje odborné skúsenosti.

Dokonalé spojenie chutí v Mattoni drinkoch

Značka Mattoni je odjakživa hlboko prepojená s umením, tvorbou, hĺbkou a užívaním si života plnými dúškami. Inak to nebolo ani v jesennej PR kampani, ktorú sme pripravovali s spolupráci s celosvetovo úspešným barmanom a zakladateľom barkultur na Slovensku, Ľubošom Ráczom. Ten pre prírodnú minerálnu vodu vytvoril receptúry drinkov na mieru.

Či už ste chceli objavovať hlbiny svojej duše alebo ste dostali chuť na klasickú kompozíciu v novom prevedení, Ľuboš sa postaral o obe stránky výbornou skladbou príchutí drinkov.

Výnimočné a zdravé osvieženie

Chutný, ale aj zdravý parťák do každého počasia aj situácie. V tomto duchu sa niesla PR produktová kampaň pre ochutenú minerálnu vodu Mattoni v plechovkách. Alchýmia chutí vytvorená odborníkmi a špecialistami si našla svoje miesto aj v printových a online médiách.

Niekoľkomesačný vývoj, prácu odborníkov a tradície spoločnosti, ktorá panuje už od roku 1873 sme preklopili nielen do tradičných médií, ale aj do online priestoru na sociálnych sieťach. Obľúbenci minerálnych vôd tak mohli nájsť všetky tri príchute cedrata, multi či black na ktorejkoľvek platforme, ktorá im je srdcu blízka.

Z cisárskeho dvora až do novodobých moderných domácností

Neuropea pripravovala komunikáciu dôležitého miľníka jednej z najznámejších minerálnych vôd v našom regióne – 150 rokov fungovania! To si zaslúžilo špeciálnu pozornosť aj zo strany našej PR agentúry. Okrem tlačových správ, PR článkov, súťaže – Otvorte sa chuti vo vybraných slovenských gastroprevádzkach a mediálnych súťaží o produkty spoločnosti, sme túto dôležitú chvíľu komunikovali aj cez personálne PR country managera spoločnosti Mattoni 1873, Karola Ponesza. Karol poskytol médiám rozhovory na rôzne témy od tradícií, histórie spoločnosti, až po aktuálne diane na trhu v dnešnom modernom svete.

Influecneri

Ako už býva zvykom, produktové kampane si osvojujú aj slovenskí influenceri. Mattoni – ochutená prírodná minerálna voda v plechovkách bola súčasťou receptov, divadelných predstavení, tréningov, osobných stretnutí, parties, kamarátskych sessions, ale aj rodinných akcií.
Všetko ste to mohli vidieť na profiloch nami vybraných influencerov.

Aké formáty a platformy sme v komunikácii s MATTONI využili?

TV
Print
Online médiá
Eventy
Sociálne siete
Mediálne súťaže