Za cestou k zdravšiemu pitnému režimu – príbeh našej spolupráce

O tom, že voda je základ života niet pochýb. To však nie je jediná informácia, ktorú pre zdravý pitný režim potrebujeme vedieť. Ako dostať k ľuďom informácie o nastavení pitného režimu, ktorý je dostatočný pre zdravie nášho organizmu? A ako informovať o dôležitosti minerálov a vitamínov či potrebe ich denného užívania? No predsa PR kampaňou z dielne NEUROPEA!


Na informovanosti a edukácii ohľadom zdravého pitného režimu a potreby dopĺňať horčík pravidelne, ideálne v malých dávkach počas celého dňa, pracujeme so značkou Magnesia od roku 2021 a naša cesta sa ani z ďaleka nekončí. Spoluprácu sme odštartovali komunikačnou kampaňou, kde sme rozposlali tlačovú správu a „kick-offli“ mediálnu súťaž, ktorej súčasťou bol pitný režim a štýlový HAMAK.

Počas celej spolupráce sme využívali rôzne formáty a komunikačné platformy, ako printové či online médiá, TV, social media, podcasty, strategické partnerstvá na eventoch a pod. Dali sme vyrobiť náramky z minerálu serpentinit, vďaka ktorému je minerálna voda Magnesia svojim zložením tak jedinečná. A my ich samozrejme nosíme až do dnes!

Ako sa nám podarilo dostať MAGNESIU do povedomia širokej verejnosti a pozicionovať značku ako lídra trhu?

  • Kontinuálnou komunikáciou s relevantnými slovenskými médiami
  • Kreatívnymi spoluprácami v online aj offline prostredí
  • Spoluprácou s odborníkmi a lekármi
  • Spoluprácou s vybranými influencermi
  • Obsahovo zaujímavým a edukatívnym kontentom
  • Kreatívnym storytellingom
  • Vizuálne príťažlivým obsahom

Čo sa nám podarilo dosiahnuť za 3 roky spolupráce?

unikátnych mediálnych výstupov:
634
dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov:
275653  €
spoluprác s odborníkmi
5
odprezentovaných brandov MAGNESIA v médiách
8

Vo finále je všetko hlavne o vnútornej a vonkajšej sile

Úloha bola jasná: navrhnúť komunikačnú stratégiu a posilniť vnímanie jedinečnosti zloženia prírodnej minerálnej vody Magnesia. Na dosiahnutie cieľa sme vytvorili efektívny media mix, vybrali sme ambasádorov značky a prepojili mediálnu komunikáciu s tou na social media. Mladá, talentovaná a úspešná slalomárka Emanuela Luknárová komunikačne zastrešila fyzickú/vonkajšiu silu ľudského organizmu a potrebu dopĺňania horčíka na jej správne fungovanie. Dušenú/vnútornú silu zas reprezentoval happyterián a psychológ Aleš Bednařík, ktorý dal verejnosti vhodné tipy ako ostať duševne zdravý. Komunikačné posolstvá sme reflektovali cez tlačové správy a PR články, ktoré naši ambasádori odborne zastrešili.

Antistresový minerál ako prvá pomoc pri únave a nespavosti

Magnézium, alebo inak povedané antistresový minerál, má v našom tele na starosti nespočetný rad úloh na správne fungovanie organizmu. Preto sme v rámci kampane volili komunikačné posolstvá v správnom čase a podľa aktuálnej situácie.

Neurologička Mudr. Ronnie Šandorová Traubnerová a psychológ Aleš Bednařík sa na jar venovali témam ako únava, nespavosť, úzkosť či bolesti hlavy. Našou úlohou bolo zabezpečiť priestor na otvorenie relevantných tém v súvislosti s pravidelným príjmom horčíka. Zabezpečili sme priestor na tematické rozhovory s odborníkmi, spolupráce s vybranými médiami, pričom kľúčové posolstvá sme posilnili aj cez vybrané TV relácie podľa cieľovej skupiny.

Správna životospráva a pitný režim v boji proti stresu? Jednoznačne!

V akejkoľvek komunikačnej stratégii z dielne Neuropea dávame veľký dôraz na atraktivitu spracovania a informačnú hodnotu kampane. Prečo? Takýmto spôsobom sa nám darí nielen osloviť médiá na spontánnu publicitu, ale aj zvýšiť záujem čitateľov, poslucháčov či sledovateľov pátrať po poznatkoch ďalej.

Inak na tom nebola ani kampaň Magnesia, ktorá sa venovala potrebe dopĺňania horčíka pri zvýšenom strese a správnemu nastaveniu pitného režimu. Odbornú garanciu pri tematických rozhovoroch na rôznych platformách dodala Mudr. Mgr. Silvia Masaryková a hlas profesionála v komunikačnom mixe doplnil výživový poradca a odborník na well–being, Maroš Krivosudský.

O krok bližšie k cieľu s Magnesia PLUS

Ako o potrebe dopĺňať magnézium pre správne fungovanie organizmu informovať cieľovú skupinu manažérov, lídrov či pracovne vyťažených ľudí 21. storočia? Odborným poradenstvom výživového poradcu a špecialistu na well-being Maroša Krivosudského a správne zvolenými komunikačnými kanálmi. Work- life balance spolu so správnou životosprávou je v rýchlej modernej dobe nutnosťou pre zdravé fungovanie organizmu. Práve vďaka edukácii sa nám podarilo zvýšiť záujem médií o spontánnu publicitu a cez komunikačné posolstvá odprezentovať vitamíny a minerály, ktoré obsahuje Magnesia PLUS a sú nutné pre správne fungovanie ľudského tela.

Influecneri

Čo už by to v dnešnom svete bolo za produktovú kampaň, keby v nej neboli zapojení influenceri. Okrem mediálnej komunikácie sme počas celej spolupráce ako správna PR agentúra mixovali aj komunikáciu na vybraných influencerských profiloch. Malí, väčší, najväčší,… minerálna voda Magnesia sa stala súčasťou ich pitného režimu.

Kreatívny storytelling na sociálnych sieťach sme ale nemohli nechať len tam a „horčíkový“ príbeh Milana bez Mapy sme preklopili aj do printu.

Aké všetky formáty a platformy sme v komunikácii s MAGNESIA využili?

TV
Print
Online médiá
Podcasty
Eventy
Sociálne siete
Mediálne súťaže