Ako pomáhame Slovensku stať sa svetovou metropolou elektromobility?

Žijeme v krajine, ktorú definuje automobilový priemysel a vyrobí sa u nás najviac automobilov per capita. Slovensko je síce malé, no o to väčší potenciál sa v ňom skrýva. Ak si však chceme ako krajina túto pozíciu udržať, nesmieme zaspať na vavrínoch a v rovnakom tempe kráčať aj vo sfére elektromobility. Presne to si uvedomila aj inovatívna slovenská spoločnosť InoBat, s ktorou píšeme jej jedinečný príbeh už od jej vzniku v roku 2019.

Spoznajte príbeh spoločnosti InoBat

Od nápadu zrodeného na servítke, cez roky tvrdej driny, prvé R&D centrum a linku na výrobu prvých slovenských batérií do elektrických vozidiel, až po ultra modernú gigafarbirku v Šuranoch. Aj takto by sme v skratke mohli opísať náš spoločný príbeh so spoločnosťou InoBat. Odštartovali sme ho prvou tlačovou konferenciou a tlačovými správami, pokračovali sme komunikáciou v médiách, na sociálnych sieťach, prostredníctvom newslettrov, blogov, HR komunikáciou či špeciálnymi projektami a eventami. A to nielen pre médiá!

Ako sa nám podarilo dostať InoBat do povedomia širokej verejnosti, mienkotvorných lídrov aj akademickej obce?

 • Kontinuálnou komunikáciou s relevantnými slovenskými aj zahraničnými médiami
 • Kreatívnym spracovaním tlačových konferencií a eventov
 • Odštartovaním odosielania newslettra
 • Zaujímavým a vizuálne príťažlivým obsahom na sociálnej sieti LinkedIn
 • Prezentáciou a aktívnym zapojením najväčších zahraničných aj tuzemských expertov z fachu
 • Tvorbou firemného blogu s cieľom prezentácie zaujímavých tém prostredníctvom zamestnancov spoločnosti
 • Spoluprácou s odborníkmi a akademickou obcou
 • Tvorbou vzdelávacích projektov, edukáciou študentov škôl a spoluprácou s mladými talentami

Čo sa nám podarilo za tie roky spoločne dosiahnuť?

unikátnych mediálnych výstupov:
1897
dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov:
2508188  €
24
napísaných blogov
28
odoslaných newslettrov

InoBat LinkedIn

Firma, ktorú dnes nenájdete na sociálnej sieti LinkedIn, akoby neexistovala. Vzhľadom na primárnu B2B cieľovú skupinu spoločnosti sme InoBat profil vytvorili hneď po jej vzniku. Pravidelne tu pridávame kreatívne a vizuálne príťažlivé posty k vybraným témam, ale aj informujeme o najhorúcejších míľnikoch spoločnosti. Výsledok? Hneď po vytvorení účtu sa nám na profil podarilo prilákať veľkú fanúšikovskú základňu a rýchlo nám rástli samotné impresie. A dnes sa tešíme z tisícok fanúšikov a ich aktívnych reakcií na príspevky.

Newsletter BATTERYnews
Ako o novinkách spoločnosti informovať cieľovú skupinu mienkotvorných lídrov či strategických partnerov? My sme sa vydali cestou pravidelnej kvartálnej distribúcie newslettra. Respondenti v nich vždy nájdu nielen najčerstvejšie aktuality z diania InoBat, ale aj informácie o nových expertoch v ich radoch, strategických partnerstvách, investíciách či blogoch spoločnosti. S týmto newslettrom sme dosiahli skvelé výsledky, pričom sa nám vďaka nemu podarilo nasmerovať našu cieľovú skupinu aj na ďalšie komunikačné kanály spoločnosti.

Firemný blog InoBat
Ekológia, technológie, vzdelávanie, logistika, top zaujímavosti a rôzne „pikošky“ nielen zo sveta InoBat, ale aj elektromobility a batériového biznisu. Aj o tom ste sa mohli dočítať vo firemnom blogu na portáli dennikn.sk, ktorý sme pravidelne napĺňali zaujímavým obsahom. A to v spolupráci s konkrétnymi expertami z radov spoločnosti v rámci oblastí, ktorým sa venujú. Prečo sme to robili? Práve týmto spôsobom sa nám darilo osloviť nielen novinárov a zvýšiť ich záujem o personálne PR daných expertov, ale aj vzdelávať a informovať verejnosť kreatívnejšou formou.

Tlačové konferencie a eventy
Veľkolepé predstavenie prvej slovenskej batérie na konferencii GLOBSEC Tatra Summit, odhalenie výsledkov prvých nezávislých testov, slávnostné zahájenie prestavby či mnohé ďalšie tlačovky, eventy a návštevy médií. Novinárom, odbornej, ale aj širokej verejnosti pravidelne a kreatívnym spôsobom prezentujeme aktuálne novinky a míľniky z diania spoločnosti.

Vzdelávací projekt BATTERYacademy

Na Slovensku stále chýba ucelené vzdelávanie v oblasti elektromobility či batériového biznisu. Výsledok? Mladí ľudia balia kufre a za vzdelaním či prácou v tejto oblasti odchádzajú za hranice. Našim cieľom bolo tento trend zvrátiť. Preto sme ešte v roku 2020 spolu s InoBat odštartovali celoročný vzdelávací projekt BATTERYacademy pre školy a mladých zanietených ľudí.

Prvý ročník sme kvôli koronavírusu realizovali online. Každý mesiac sme pre nich pripravili inú tému, ktorú prezentoval vždy iný expert. Po uvoľnení opatrení sme pokračovali vo vzdelávaní priamo na školách či intenzívnymi shadowing programami priamo v InoBat.

Ďalšie videá nájdete na:

Ako sme študentom komunikovali aktuálne dianie v BATTERYacademy?

 • Videá
 • Prednášky
 • Podcasty
 • Spolupráca s platformou GROWNI
 • Instagram
 • Facebook
 • Pravidelný newsletter na školy