Huawei Mobile Services

Čo je HMS a AppGallery?

HMS alebo Huawei Mobile Services sú mobilné služby Huawei, ktoré v nových smartfónoch tohto výrobcu (od série Mate 30) nahrádzajú GMS, teda Google Mobile Services alebo mobilné služby od Googlu. Nové smartfóny od Huawei majú Android, avšak niektoré aplikácie od Googlu sú v nich nahradené alternatívami priamo od výrobcu.

Gro nového ekosystému tvorí obchod s aplikáciami AppGallery, ktorý v nových smartfónoch Huawei nahrádza obchod Play od Googlu. Práve AppGallery je pre majiteľov nových zariadení prvou voľbou pre sťahovanie a inštaláciu všetkých potrebných aplikácií. Integrálnou súčasťou ekosystému HMS je aj nástroj Petal Search, ktorý slúži primárne ako vyhľadávač aplikácií, ktoré sa v AppGallery nenachádzajú.

Projekt v číslach

267
unikátnych mediálnych výstupov
314905
dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov

Čo sme dosiahli?

 • Zvýšenie povedomia médií a verejnosti
  o ekosystéme HMS a obchode Huawei AppGallery
 • Odkomunikovanie hlavného posolstva:
  do smartfónov Huawei prichádza zmena, ktorej sa netreba báť. Do nového smartfónu si nainštalujete všetko, čo potrebujete
 • Pozitívna tonalita
  výrazne prevažovali pozitívne a neutrálne výstupy
 • Zapojenie ambasádorov Huawei
  a posilnenie brand awareness

Naše aktivity

Tlačová konferencia Huawei a ČSOB

Dôležitou súčasťou každého mobilného ekosystému sú bankové aplikácie. ČSOB bola prvou bankou, ktorá sa rozhodla svoju aplikáciu pre mobile banking plne prispôsobiť pre prostredie Huawei Mobile Services. Pri tejto príležitosti sme pripravili spoločnú tlačovú konferenciu Huawei a ČSOB k tejto téme. Podujatia sa za dodržania platných bezpečnostných korona opatrení zúčastnilo viac ako 20 hostí, vrátane kľúčových technologických novinárov. O téme informovali médiá ako TA3, Hospodárske noviny, TouchIT, Techbox, Refresher a ďalšie.

E-book pre vývojárov aplikácií

V spolupráci s odborníkmi z magazínu NexTech vznikla e-kniha venovaná vytváraniu aplikácií pre ekosystém HMS a obchod AppGallery. Ide o komplexného sprievodcu celým procesom – od samotného vytvorenia či úpravy už existujúcej aplikácie, cez schvaľovacie procesy, až po umiestnenie appky v obchode AppGallery. Kniha je voľne prístupná na stiahnutie a sprevádzala ju internetová marketingová kampaň zameraná na tvorcov mobilných aplikácií.

Tematické videá s odborníkom

Téma výmeny služieb od Googlu za vlastné riešenie je pre bežného spotrebiteľa ťažko zrozumiteľná. Informačnú priepasť sme preklenuli vďaka angažovaniu rešpektovaného technologického odborníka. Ondrej Macko, šéfredaktor magazínu TouchIT, vysvetlil pre mienkotvorné médiá, čo táto zmena znamená v praxi. Video rozhovory na túto tému odvysielali Hospodárske noviny a pluska.sk.

Attila Végh predstavuje Huawei mobilné služby

Attila Végh predstavil aj APPGALLERY

V spolupráci so známym MMA zápasníkom a ambasádorom Huawei, Attilom Véghom, sme pripravili trojdielny video seriál, v ktorom Attila vysvetľuje, čo znamená zmena v Huawei smartfónoch. V troch krátkych videách Attila autentickým, zrozumiteľným a zábavným spôsobom previedol cieľovú skupinu témami ako HMS, AppGallery a ukázal aj užitočný trik, ako do mobilu Huawei s ekosystémom HMS stiahnuť všetky aplikácie, ktoré potrebujete. O téme informoval aj jeden z najčítanejších portálov na Slovensku, cas.sk a lifestylový web refresher.

Kontinuálna komunikácia v 3 segmentoch

Vzhľadom na šírku a náročnosť témy sme kontinuálnu komunikáciu formou tlačových správ a tematických článkov rozdelili do 3 segmentov. Hlavný pilier tvoril obsah pre technologické média, v ktorom sme sa pravidelne venovali rastu AppGallery v zásadných štatistických ukazovateľoch, ako je napríklad počet lokálnych aplikácií.

Tech témy je možné komunikovať aj zrozumiteľným spôsobom pre lifestylové publikum, čo sme dokázali článkami v tituloch SME Ženy, Prečo nie?!, Break a Exclusive. Módne editoriály, ktoré na tému taktiež upozornili, boli uverejnené v magazínoch Emma a Break. O AppGallery a HMS sa dozvedeli aj čitatelia mienkotvorných online titulov – aktuality.sk, pravda.sk a HNonline.sk.

Rodičovská kontrola v APPGALLERY

 • Obchod AppGallery ponúka vysokú mieru bezpečnosti a možnosti prispôsobenia obsahu podľa veku, čo ocenia najmä rodičia.

Tieto funkcie sme dostali do povedomia v spolupráci s influencerkou Mirkou Luberdovou. O možnostiach a výhodách vekových nastavení obsahu, rovnako ako aj blokovania nevhodných webových stránok, Mirka hovorila na svojom Instagrame a v článkoch pre tematické tituly, zamerané na rodičovstvo.