• ONE ROOF

  Vitajte pod jednou strechou

Interná komunikácia je našou silnou stránkou

Ako zamestnancom oznámiť, že firma sa po rokoch bude sťahovať do nového sídla? Že z uzavretých kancelárií sa presunú do open-space? Že tímová práca, spolupráca medzi divíziami a otvorená komunikácia sú novým spôsobom práce, ktorý bude firma podporovať?
Občas aj komunikácia smerovaná na zamestnancov vašej firmy môže byť poriadnou výzvou. My výzvy milujeme! Spoľahnite sa na náš tím a dovoľte nám pomôcť vám, tak ako sme pomohli aj nášmu klientovi, úspešnej nadnárodnej farmaceutickej spoločnosti Novartis. A možno aj pre vás získame okrem priazne vašich zamestnancov aj ocenenie za PR komunikáciu PROKOP.

AJ VÁŠ ZAMESTNANEC JE VÁŠ KLIENT

Pri akejkoľvek komunikácii so zamestnancami máme na zreteli, že dobre fungujúca spoločnosť závisí predovšetkým na práci, lojalite a spokojnosti svojich zamestnancov. Preto pristupujeme aj k internej komunikácii rovnako citlivo a zodpovedne, ako pri externej komunikácii na verejnosť, zákazníkov či médiá. Nikdy sa spoliehame len na oznámenie nových skutočností, s publikom intenzívne pracujeme.

Ako sme to zvládli

O projekte ONE ROOF

 • Téma

  Sťahovanie zamestnancov z periférie mesta pri Avione do nového sídla v centre Starého mesta

 • Cieľ

  Pripraviť zamestnancov klienta na veľké sťahovanie, ktoré bolo medzi nimi vnímané negatívne a s veľkými obavami

 • Timing

  December 2016 – október 2017

 • Cieľová skupina

  190 zamestnancov z 3 divízií spoločnosti Novartis

Ako sme to zvládli

 • Kontinuálna otvorená komunikácia počas celého procesu príprav na sťahovanie – priebeh výstavby, benefity a výzvy spojené so sťahovaním, riešenia otázok, obáv a problémov
 • Budovanie dôvery k rozhodnutiam manažmentu
 • Motivácia na aktívne zapojenie zamestnancov do rozhodovacích procesov
 • Súťaže a iné hravé formy komunikácie
 • Všetky inštrukcie k požadovaným aktivitám boli pre zamestnancov spracované v prehľadných step-by-step manuáloch
 • Menej formálny „nekorporátny“ jazyk, netradičné formy komunikácie, informácie podávané zrozumiteľne, citlivo, s ohľadom na záujmy cieľovej skupiny

Newsletter

E newsletter

Dvakrát do mesiaca sme zamestnancov informovali o pokroku pri prípravách na sťahovanie – ako postupuje stavba, akým aktuálnym otázkam či problémom sa venuje tím koordinujúci sťahovanie, čo sa chystá v nadchádzajúcich dňoch. Nesmela chýbať súťaž pre zamestnancov či odpovede na najčastejšie či najpálčivejšie otázky zamestnancov.

KOMIX NA STENÁCH

Vintage komix

Vtipné, štýlové, na nečakaných miestach – aj takúto formu zdôraznenia pozitív sťahovania sme zapojili do našej komunikačnej stratégie.

Samolepky

Vizuálne zaujímavé a hravé nálepky sme nechali vytlačiť aj v malom formáte a nechali, aby si ich zamestnanci zobrali a použili podľa svojej ľubovôle. A že sa páčili, o tom svedčí aj dotlač, ktorú sme po týždni museli spraviť.

BALÍČEK NA PRIVÍTANIE

Podrobná mapa

Malá pozornosť určite poteší, ale tie správne informácie hneď po ruke, keď ich človek skutočne potrebuje, sú na nezaplatenie. Nenechali sme nič na náhodu a pri príchode do práce dostávali všetci zamestnanci balíčky, ktoré, okrem iného, obsahovali aj podrobnú mapu priestorov, list na privítanie, pravidlá práce v open-space, informácie o IT zabezpečení a inštrukcie kde zaparkovať. Všetko pekne zabalené a dodané v tej správnej chvíli – presne tak, ako to máme radi.

Čo na to samotní zamestnanci?

 • „Hladší a viac profesionálny prechod do nových priestorov som si nevedel ani predstaviť. Úprimne, som úplne očarený… WOW.“

 • „Musím povedať, že od prvého momentu nebolo nič, čo by mi chýbalo. Mali sme dostatok informácií, ktoré boli naozaj užitočné, takže štart v novej budove bol veľmi plynulý. Naozaj oceňujem ich úsilie a chcem ich pochváliť za to, že to spravili naozaj skvelo. Musím priznať, že hoci som sa na začiatku obávala sťahovania, teraz sa mi nové miesto skutočne veľmi páči – je to krásne. Takže ďakujem za pekný nový priestor, užitočné informácie a „klobúk dole“.“

WELCOME DAY

PRVÝ DEŇ V NOVÝCH PRIESTOROCH

Mesiace očakávaní a príprav, to si zaslúži poriadnu oslavu. Zábavné aktivity, dobré jedlo, príjemná hudba – to všetko pomohlo uvoľniť atmosféru prvého dňa a z nepríjemného vybaľovania a osídľovania nových priestorov spravili party ako sa patrí.