• Huawei Mobile Services

    Komunikácia nového ekosystému HMS pre smartfóny a tablety Huawei

Projekt v číslach

267

unikátnych mediálnych výstupov

314 905 €

dosiahnutá AVE hodnota mediálnych výstupov

Čo sme dosiahli?

Zvýšenie povedomia médií a verejnosti

o ekosystéme HMS a obchode Huawei AppGallery


Odkomunikovanie hlavného posolstva:

do smartfónov Huawei prichádza zmena, ktorej sa netreba báť. Do nového smartfónu si nainštalujete všetko, čo potrebujete


Pozitívna tonalita

výrazne prevažovali pozitívne a neutrálne výstupy


Zapojenie ambasádorov Huawei

a posilnenie brand awareness


Naše aktivity

Tlačová konferencia Huawei a ČSOB

Dôležitou súčasťou každého mobilného ekosystému sú bankové aplikácie. ČSOB bola prvou bankou, ktorá sa rozhodla svoju aplikáciu pre mobile banking plne prispôsobiť pre prostredie Huawei Mobile Services. Pri tejto príležitosti sme pripravili spoločnú tlačovú konferenciu Huawei a ČSOB k tejto téme. Podujatia sa za dodržania platných bezpečnostných opatrení uskutočnilo viac ako 20 hostí, vrátane kľúčových technologických novinárov. O téme informovali médiá ako TA3, Hospodárske noviny, TouchIT, Techbox, Refresher a ďalšie.

Tematické videá s odborníkom

Téma výmeny služieb od Googlu za vlastné riešenie je pre bežného spotrebiteľa ťažko zrozumiteľná. Informačnú priepasť sme preklenuli vďaka angažovaniu rešpektovaného technologického odborníka. Ondrej Macko, šéfredaktor magazínu TouchIT, vysvetlil pre mienkotvorné médiá, čo táto zmena znamená v praxi. Video rozhovory na túto tému odvysielali Hospodárske noviny a Pluska.sk.

Attila Végh

predstavuje Huawei mobilné služby

Pozri si viac

Attila Végh predstavil aj AppGallery


V spolupráci so známym MMA zápasníkom a ambasádorom Huawei, Attilom Véghom, sme pripravili trojdielny video seriál, v ktorom Attila vysvetľuje, čo znamená zmena v Huawei smartfónoch. V troch krátkych videách Attila autentickým, zrozumiteľným a zábavným spôsobom previedol cieľovú skupinu témami ako HMS, AppGallery a ukázal aj užitočný trik, ako do mobilu Huawei s ekosystémom HMS stiahnuť všetky aplikácie, ktoré potrebujete. O téme informoval aj jeden z najčítanejších portálov na Slovensku, cas.sk a lifestylový web Refresher.

Kontinuálna komunikácia v 3 segmentoch

Vzhľadom na šírku a náročnosť témy sme kontinuálnu komunikáciu formou tlačových správ a tematických článkov rozdelili do 3 segmentov. Hlavný pilier tvoril obsah pre technologické média, v ktorom sme sa pravidelne venovali rastu AppGallery v zásadných štatistických ukazovateľoch, ako je napríklad počet lokálnych aplikácií.

Tech témy je možné komunikovať aj zrozumiteľným spôsobom pre lifestylové publikum, čo sme dokázali článkami v tituloch SME Ženy, Prečo nie?!, Break a Exclusive. Módne editoriály, ktoré na tému taktiež upozornili, boli uverejnené v magazínoch Emma a Break. O AppGallery a HMS sa dozvedeli aj čitatelia mienkotvorných online titulov – Aktuality.sk, Pravda.sk a HNonline.sk.

Rodičovská kontrola v AppGallery

Obchod AppGallery ponúka vysokú mieru bezpečnosti a možnosti prispôsobenia obsahu podľa veku, čo ocenia najmä rodičia. Tieto funkcie sme dostali do povedomia v spolupráci s influencerkou Mirkou Luberdovou. O možnostiach a výhodách vekových nastavení obsahu, rovnako ako blokovania nevhodných webových stránok, Mirka hovorila na svojom Instagrame a v článkoch pre tematické tituly, zamerané na rodičovstvo.