• Online diskusie s europoslancami

    Kancelária Európskeho Parlamentu na Slovensku

Kancelária EP na Slovensku preniesla diskusie so študentami kvôli pandémii z akademickej pôdy do virtuálneho priestoru

Neoddeliteľnou súčasťou práce Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku sú diskusie so študentami stredných a vysokých škôl. Žiaľ, pandémia Covid-19 v roku 2020 situáciu skomplikovala a realizovať diskusie formou osobných stretnutí so študentami nebolo možné. Netrvalo však dlho a tieto podujatia pre presunuli do online priestoru. Prispôsobili sme sa aj my a namiesto organizácie eventov sme začali pracovať najskôr formou hybridných podujatí, pri ktorých bola časť spíkrov v štúdiu a časť pripojená online a postupne sme sa prepracovali až k plne virtuálnemu štúdiu.

Diskusie, ktoré sme organizovali

Európa v klimatickej pohotovosti

Poslanci diskutovali s desiatkou relevantných stakeholderov v dvoch tematických blokoch o aktuálnych témach týkajúcich sa životného prostredia.

Galéria

Sacharovova cena 2020: Európsky parlament a ľudské práva

Diskusia pripravená v spolupráci s Právnickou fakultou Trnavskej univerzity, pri príležitosti odovzdania Sacharovovej ceny za slobodu myslenia za rok 2020 bieloruskej opozícii.

  • Virtuálne štúdio

    ako sa zorientovať medzi dezinformáciami a pravdou

Fake news – ako sa zorientovať medzi dezinformáciami a pravdou?


Diskusia primárne zameraná na študentov stredných škôl (prihlásilo sa viac než 2 000 študentov z vyše 50 stredných škôl z celého Slovenska). Na atraktivite jej pridalo nielen technické riešenie, ale aj úvod do problematiky od rovesníkov z OZ Zvoľ si info, nasledovala diskusia s europoslancami a odborníkmi na dezinformácie a na záver pripravil interaktívny kvíz o EÚ GLOBSEC.

Galéria

Čo sa nám podarilo dosiahnuť

Zapojenie poslancov EP

Do diskusií sa nám podarilo zapojiť mnoho poslancov európskeho parlamentu. Študenti tak mali možnosť rozprávať sa ľudmi ako sú: Michal Wiezik (EPP), Ivan Štefanec (EPP), Rober Hajšel (S&D), Martin Hojsík (Renew Europe), Miriam Lexmann (EPP), Michal Šimečka (RE), Lucia Ďuriš Nicholsonová (ECR), Vladimír Bilčík (EPP).

Livestreamy

z týchto 3 podujatí na YouTube a Facebooku sledovalo spolu viac než 4 600 účastníkov online.

Mediálne výstupy

O diskusiách písali online portály ako dennikn.sk, aktuality.sk a refresher.sk, noizz.sk a denník Nový čas.